Wniosek budżetowy – opcja dla doświadczonych instytucji

Akredytacja Erasmusa to zdecydowanie bardziej złożona niż wniosek krótkoterminowy droga do uzyskania funduszy z programu Erasmus+. Jest to pod pewnymi względami interesująca możliwość dla instytucji doświadczonych w zakresie projektów unijnych. Akredytację każda uprawniona instytucja musi zdobyć samodzielnie i dopiero na etapie przygotowania wniosku budżetowego może skorzystać z proponowanych przez nas szkoleń i kursów.

Co to jest akredytacja Erasmus+
Czas trwania akredytacji Erasmus+

Akredytacja obowiązuje na cały okres 2021-2027. Czas trwania pojedynczego projektu to 15-24 miesięcy.

Budżet dla akredytacji Erasmus+

W zależności od dostępnego budżetu finansowany jest kurs, podróż oraz utrzymanie w kraju pobytu.

Wnioski o akredytację Erasmus+

GLOSSA nie pomaga w pisaniu wniosków o akredytację. Najbliższy termin składania wniosków w Agencji Narodowej to 19/10/2022.

Posiadasz akredytację? BEZPŁATNIE(*) zajmiemy się organizacją i obsługą szkoleń dla Twojej szkoły. 

* przy minimum 10 osobach ze szkoły

Dlaczego warto nam zaufać?Jesteśmy świadomi, że uzyskując akredytację Twoja instytucja zyskała doświadczenie organizacyjne oraz zgromadziła już pewną wiedzę o projektach unijnych. Proponowana przez nas pomoc na etapie organizacji mobilności ma na celu odciążenie zespołu projektowego od kwestii czysto organizacyjnych, dzięki czemu zespół ten będzie mógł poświęcić więcej czasu i uwagi na kwestie merytoryczne. Nasza pomoc pozwoli także uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, które są nieuniknione przy braku dużego doświadczenia w organizacji mobilności.

Akredytacje

Kategoria postu

hour

 

OSZCZĘDNOŚĆ

Powierzając nam obsługę mobilności zaoszczędzisz czas i energię, które można wykorzystać w bardziej twórczych obszarach projektu.

Akredytacje

Kategoria postu

hour

 

DOŚWIADCZENIE

zrealizowaliśmy już ponad 10 000 mobilności. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zadowolenie naszych Klientów, którzy chętnie do nas wracają i polecają nas innym.

Akredytacje

Kategoria postu

hour

 

PEWNOŚĆ

w naszej ofercie prezentujemy wyłącznie sprawdzone i wiarygodne szkoły. W sytuacjach awaryjnych również zawsze możesz liczyć na nasze pełne wsparcie. Podczas pandemii COVID 19 udało nam się płynnie zrealizować wiele mobilności a w razie potrzeby przenosić je na inne terminy nawet na kilka dni przed planowanym wyjazdem!

Akredytacje

Kategoria postu

hour

 

ELASTYCZNOŚĆ

doskonale wiemy, że często przepływ środków unijnych wymaga czasu, co bardzo utrudnia kwestie organizacyjne. U nas przy rezerwacji wystarczy wpłacić jedynie niewielką zaliczkę, a jeśli pojawia się opóźnienie z przelewem grantu wspólnie znajdujemy korzystne dla szkoły rozwiązanie. Dodatkowo nasi klienci mogą wybrać dogodną walutę rozliczeń – PLN lub EUR.

Akredytacje

Kategoria postu

hour

 

DORADZTWO I WSPARCIE

proponujemy profesjonalne doradztwo w doborze kursów i szkoleń oraz planowania innych aspektów projektu. Także podczas mobilności każdy nasz klient może liczyć na pełne wsparcie – pozostajemy w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym, aby szybko reagować na wszelkiego rodzaju nieprzewidziane sytuacje.

Nic nie tracisz, możesz tylko zyskać!

Finanse Erasmus+

Atrakcyjne
ceny


Ceny szkoleń i zakwaterowania rezerwowanych za naszym pośrednictwem są dokładnie takie same (a czasami nawet niższe) niż oficjalne ceny naszych zagranicznych partnerów. Dodatkowo proponujemy promocyjne warunki organizacji mobilności dla szkół, które powierzają nam realizację więcej niż 5 szkoleń.

Bezpłatne kursy i szkolenia Erasmus

KOMUNIKACJA W JĘZYKU POLSKIM

Zajmujemy się wszystkimi aspektami organizacji mobilności, dlatego też nie musisz się obawiać trudności językowych czy pomyłek, które mogłyby się pojawić, przy bezpośrednim kontakcie instytucjami zagranicznymi.

Pomoc w pisaniu wniosków Erasmus+

BEZPIECZEŃSTWO

Wszystko załatwiasz bezpośrednio z nami – czyli polską firmą o ugruntowanej pozycji na rynku. Dzięki temu to my odpowiadamy za jakość szkoleń, bezpieczeństwo środków przesyłanych za granicę i ewentualne zmiany kursów walut. Ty możesz spać spokojnie.

Chcesz dowiedzieć się, jak możemy pomóc w realizacji projektu?

GLOSSA Opinie Erasmus+

Olga Twarda

Poznań, woj. wielkopolskie,  2015
SJO Glossa na pewno ułatwia zarządzanie projektem koordynatorowi poprzez wyznaczanie konkretnych terminów na wykonanie poszczególnych zadań, pilnuje, aby wszystkie dokumenty były właściwie przygotowane oraz na czas wysłane. Praca koordynatora jest więc nadzorowana i porządkowana. Nie znaczy to wcale, że nie ma on w ogóle pracy, ale z pewnością może sprawnie gospodarować czasem przeznaczonym na przygotowanie wniosku oraz zarządzaniem projektem podczas jego trwania.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Bożena Niechoda

Białystok, woj. Podlaskie,  2016
Współpraca z pracownikami SJO GLOSSA układała się bardzo dobrze. Kontakty nasze ograniczały się najczęściej jednej osoby, p. Agnieszki Zarzyckiej, która zarówno w kontaktach mailowych, jak i telefonicznych była niezwykle życzliwa, pomocna i potrafiła rzeczowo odpowiadać na problematyczne kwestie. Zawsze terminowo wywiązywała się ze swoich obietnic. Współpracę z SJO Glossa oceniam bardzo dobrze, firma bez zarzutu wywiązała się ze swoich zobowiązań w zakresie organizacji kursów językowych. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom za wsparcie przy pisaniu projektu jak i opiekę przy organizacji i trwaniu mobilności.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Bogusława Baron

Kraków, woj. małopolskie, 2016
Współpraca z Glossą to był bardzo dobry pomysł, bo uzyskaliśmy już wsparcie na etapie pisania wniosku i jego składania. Dzięki fachowej pomocy pracowników Glossy przebrnęliśmy prawie bezboleśnie przez wszystkie zawiłości wymagań formalnych, jakie stawia Agencja Narodowa, a nasze szkolenia były w 100% sfinansowane. […] Będąc koordynatorką projektu w naszej szkole mogłam zawsze liczyć na pomoc merytoryczną i organizacyjną na każdym etapie jego trwania. Podziwiam, cierpliwość i dyspozycyjność pani Agnieszki Zarzyckiej, opiekunki naszego projektu, która ze stoickim spokojem udzielała odpowiedzi na czasem oczywiste pytania.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Elżbieta Wójcik

Krościenko nad Dunajcem, woj. małopolskie, 2016
Opiekun ze strony Glossy zawsze przypominał o obowiązujących terminach, mobilizował do podejmowania decyzji i wspierał w ich realizacji. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni ze swoich wyjazdów, podczas których mieli możliwość nie tylko podniesienia znajomości języka obcego, ale przede wszystkim poznania realiów życia w kraju danego języka, jego kultury i mieszkających w nim ludzi. Dla niektórych było to również duże wyzwanie logistyczne, z którym świetnie sobie poradzili. Jako koordynatorka projektu szkolnego muszę przyznać, że dzięki Glossie miałam dużo mniej pracy, gdyż nie musiałam bezpośrednio kontaktować się ze szkołami językowymi za granicą w celu potwierdzania uczestnictwa w kursie, czy rezerwacji noclegów i wyżywienia, bo to wszystko organizowała za mnie Glossa.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Elżbieta Pajewska

Słupsk, woj. pomorskie,  2016
Jako koordynatorka projektu szkolnego, współpracowałam z Glossą od samego początku, gdy tylko zakiełkował w naszej szkole pomysł przystąpienia do takiego projektu. Nie był to jednakże mój pierwszy kontakt z tą szkołą, ponieważ już wcześniej, dwukrotnie korzystałam z ich pomocy, gdy samodzielnie ubiegałam się o wyjazd metodyczny dla nauczycieli w ramach programu Erasmus. Za każdym razem współpraca układała się bardzo dobrze, a pomoc pracowników Glossy była nieoceniona. Tak samo było i tym razem. Począwszy od udzielenia wskazówek na etapie pisania wniosku, po pomoc przy rezerwacji kursów, noclegów, czy biletów.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Ewa Niemiec

Jastrzębie, woj. śląskie,  2017
Wyjazdy na szkolenia za granicą są fantastyczną okazją do podniesienia kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych dla nauczycieli nie tylko języków obcych, ale innych przedmiotów. Miałam okazję się o tym przekonać kilka lat temu , kiedy uczestniczyłam w kursie językowo – metodycznym w Brighton w ramach programu Comenius. Wtedy skorzystałam pierwszy raz z pomocy SJO Glossa. […] Moje pozytywne doświadczenia miały wpływ na innych nauczycieli z mojej szkoły, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w projekcie Erasmus +. Korzystając z pozytywnych doświadczeń postanowiliśmy po raz kolejny skorzystać z pomocy SJO GLOSSA, aby mieć pewność, że nasz wniosek będzie dobrze przygotowany pod względem formalnym i merytorycznym i ma szansę na pozytywną akceptację. Nie zawiodłam się i nasz projekt został zaakceptowany. Współpraca z pracownikami Glossy układała się bez zastrzeżeń, zawsze mogliśmy liczyć na pomoc, a pani Karolina Pikulska cierpliwie i rzeczowo odpowiadała na wszystkie nasze wątpliwości i pytania.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Daria Brzezińska

Jeżewo, woj. kujawsko-pomorskie, 2017
Współpraca z pracownikami Glossy układała się bardzo dobrze. Kontakty nasze ograniczały się najczęściej do jednej osoby, która zarówno w kontaktach mailowych, jak i telefonicznych była niezwykle życzliwa, pomocna i potrafiła rzeczowo odpowiadać na problematyczne kwestie. Zawsze terminowo wywiązywała się ze swoich obietnic. Współpracę z Glossą oceniam bardzo dobrze, firma bez zarzutu wywiązała się ze swoich zobowiązań w zakresie organizacji kursów językowych. W mobilnościach udział wzięła piątka nauczycieli z mojej szkoły. Kursy pozwoliły nam spojrzeć z innej perspektywy na nasze metody nauczania, udostępniły wiele nowych, ciekawych pomysłów i umożliwiły nawiązanie nowych kontaktów. Zajęcia były świetnie prowadzone, we wspaniałej atmosferze i w bardzo dobrych warunkach lokalowych. Zdecydowanie polecam współpracę z Glossą.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Agnieszka Feliniak

Łódź, woj. łódzkie, 2017
Zostając koordynatorem programu w edycji 2017 nie spodziewałam się, że nasz wniosek będzie drugi na liście zaakceptowanych projektów przez Agencję Narodową – otrzymaliśmy 100 % punktów! Niewątpliwie jest to zasługa przebojowej i pracowitej grupy nauczycieli, którzy nad wnioskiem pracowali, ale chciałabym podkreślić ogromne zasługi SJO Glossa, a przede wszystkim pani Agnieszki Ornoch, która cierpliwie i z sukcesem przeprowadziła nas przez labirynt terminów, dokumentów i procedur.

GLOSSA Opinie Erasmus+

Małgorzata Kimel

Radomsko, woj. łódzkie,  2017
Współpracę z Państwa szkołą oceniam – tak, jak poprzednio – bardzo dobrze, zważywszy na fakt, że większość nauczycieli wyjeżdżała na kursy języka angielskiego, a ja jestem germanistką. Wszystkie kwestie, związane z wyjazdami uczestników, były odpowiednio wcześnie przygotowane i terminowo realizowane, a panie: Agnieszka Sylwia i Karolina, z którymi współpracowałam w trakcie realizacji naszego projektu – zawsze rzeczowe i służące pomocą, za co serdecznie dziękuję. Cel, jaki sobie postawiliśmy, został osiągnięty. Wszyscy nauczyciele podnieśli swoje kwalifikacje, zdobyli nowe doświadczenia, nawiązali nowe kontakty, poznali inne środowiska kulturowe i są bardzo zadowoleni. Większość z nas utrzymuje kontakty z osobami poznanymi podczas realizacji zagranicznych mobilności i -co chyba najważniejsze- deklaruje chęć wzięcia udziału w tego typu przedsięwzięciach.

Myślę, że osiągnęłam to, co sobie na początku zaplanowałam – zaraziłam ich… „ europejskim widzeniem świata ”!

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!