Katalog kursów

kursy językowe
kursy metodyczne
CLIL
nowe technologie w nauczaniu
dla kadry zarządzającej
kursy języka biznesu
język + kultura i sztuka
język + gotowanie
inne kursy
język ogólny dla nauczycieli i kadry szkolnej
O nas

O nas

Szkoła Języków Obcych GLOSSA od 1997 roku specjalizuje się w organizacji kursów metodycznych i językowych dla nauczycieli. Wychodząc naprzeciw możliwościom, jakie pojawiły się po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej poszerzyliśmy w 2004 roku naszą ofertę o pomoc w przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie indywidualnych wyjazdów nauczycieli za granicę - Comenius w ramach programów "Socrates" i "Uczenie się przez całe życie".

W latach 2004 do 2013 powierzyło nam opracowanie wniosków kilka tysięcy nauczycieli z całej Polski, z czego ponad 90% otrzymało grant i wyjechało na kurs metodyczny bądź metodyczno-językowy za granicę. Począwszy od 2014 roku nasza działalność objęła nowy program unijny - Erasmus Plus, w którym możemy również pochwalić sie ponad 90% skutecznością.

Doświadczenia zdobyte w ramach programu Comenius pozwoliły nam stworzyć bazę sprawdzonych szkoleń gwarantujących nie tylko wysoki poziom merytoryczny ale również doskonałe warunki nauczania i dogodne zakwaterowanie podczas wyjazdu. Nasza oferta kursów metodycznych, językowych oraz szkoleń dla dyrekcji jest od wielu lat najszersza na rynku. Obejmuje ona nie tylko bogaty zakres tematyczny lecz również cały szereg atrakcyjnych lokalizacji w całej Europie, które umożliwiają połączenie skutecznej nauki z relaksem i nawiązywaniem nowych, międzynarodowych kontaktów.

Wszystkie oferowane przez SJO GLOSSA kursy i szkolenia za granicą dostępne są w identycznej, a często nawet niższej, cenie niż w przypadku zakupu bezpośredniego w szkole zagranicznej.

Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam zaoferować Państwu szeroki zakres profesjonalnych usług, które pozwolą na rozwój szkoły oraz jej pracowników w oparciu o fundusze przyznane w ramach programu Erasmus Plus. Standardowo oferujemy dwie opcje współpracy, dopasowane do różnych potrzeb szkół.


OPCJA 1

Kompleksowa pomoc w przygotowaniu i złożeniu wniosku - szkoła nie ponosi żadnych kosztów związanych z przygotowaniem wniosku, jedynie nauczyciele planujący wziąć udział w projekcie wpłacają po 95zł od osoby.:
a) przeprowadzenie analizy potrzeb szkoły i jej kadry
b) dobór szkoleń
c) przygotowanie Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły
d) opracowanie i napisanie wniosku
e) skompletowanie wymaganych dokumentów
f) rejestracja w URF
g) złożenie wniosku

Kompleksowa obsługa mobilności nauczycieli uczestniczących w projekcie Erasmus+
a) dobór i rezerwacja szkolenia
b) organizacja zakwaterowania
c) organizacja przelotu
d) zakup ubezpieczenia
e) pakiet praktycznych informacji na temat miejsca szkolenia


Wypełnij niezobowiązujące zgłoszenie wstępne. Pamiętaj, zgłoszenia przyjmujemy tylko do 5 października. Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zakończenia naboru w przypadku otrzymania we wcześniejszym terminie 60 zgłoszeń.


OPCJA 2
Adresowana jest do szkół posiadających doświadczenie w przygotowywaniu wniosków unijnych, które zdecydowały się na samodzielne przygotowanie wniosku Erasmus+. W ramach tej opcji oferujemy kompleksową obsługę mobilności nauczycieli uczestniczących w projekcie. Opcja ta obejmuje wszystkie lub wybrane pozycje z poniższych:
a) dobór i rezerwacja szkolenia
b) organizacja zakwaterowania
c) organizacja przelotu
d) zakup ubezpieczenia
e) pakiet praktycznych informacji na temat miejsca szkolenia

Zapraszamy do kontaktu z nami, abyśmy mogli przedstawić szczegółowe informacje.