Katalog kursów

kursy językowe
kursy metodyczne
CLIL
nowe technologie w nauczaniu
zarządzanie i komunikacja
kursy języka biznesu
język + kultura i sztuka
język + gotowanie
inne kursy
mindfulness & wellbeing
język ogólny dla nauczycieli i kadry szkolnej
Terminy wyjazdów

Terminy wyjazdów w ramach mobilności Erasmus Plus

Aktualnie trwa nabór wniosków do ostatniej edycji Erasmus+ 2020, w ramach której będzie można realizować wyjazdy zagraniczne w okresie lato 2020 do lato 2022. 
Cały czas mogą Państwo także korzystać z naszej oferty kursów i szkoleń w ramach przygotowywanych przez siebie samodzielnie wniosków Erasmus+

Ze uwagi na bardzo duże zainteresowanie programem zachęcamy do uzupełnienia danych podstawowych placówki. W tym celu należy wypełnić krótki formularz

UWAGA: warto uzupełnić dane jak najszybciej, ponieważ liczba szkół, z którymi podejmiemy współpracę jest ograniczona i limit ten wynosi 60 zgłoszeń.

Czas trwania projektu Erasmus+ (tj. okres, w którym odbywają się wyjazdy wszystkich zainteresowanych mobilnością nauczycieli w szkole) to jeden rok lub dwa lata. Na etapie składania wniosku szkoła musi określić ten czas, gdyż w momencie otrzymania dofinansowania nie ma możliwości jego zmiany.

Wyjazdy nauczycieli i dyrektorów szkół możliwe są przez cały rok. Ze względu jednak na specyfikę pracy szkół najwięcej kursów odbywa się w okresie letnim i podczas zimowych ferii. Warto jednak rozważyć inne terminy wyjazdów - przynajmniej dla części kadry - gdyż wybór innych terminów zwiększa szanse na otrzymanie dofinansowania oraz bardziej międzynarodowy skład uczestników szkoleń.

Szkolenia trwają tydzień lub dwa tygodnie. Wszystkie kursy odbywają się za granicą w krajach UE. Wnioski o dofinansowanie składa się tylko raz w roku i szkoła może złożyć wniosek tylko raz w każdej turze.