Katalog kursów

kursy językowe
kursy metodyczne
CLIL
nowe technologie w nauczaniu
dla kadry zarządzającej
kursy języka biznesu
język + kultura i sztuka
język + gotowanie
inne kursy
Terminy wyjazdów

Terminy wyjazdów w ramach mobilności Erasmus Plus

Aktualnie zakończyliśmy nabór wniosków do edycji Erasmus+ 2019, w ramach której będzie można realizować wyjazdy zagraniczne w okresie lato 2019 do lato 2021. Nabór do ostatniej edycji programu Erasmus+ tj. 2020 rozpocznie się we wrześniu 2019 i wyjazdy w ramach tego projektu realizowane będą w okresie lato 2020 do lato 2022.
Cały czas mogą Państwo jednak korzystać z naszej oferty kursów i szkoleń w ramach przygotowywanych przez siebie samodzielnie wniosków Erasmus+


Ze uwagi na bardzo duże zainteresowanie programem zachęcamy do pozostawienia danych kontaktowych szkoły, abyśmy otwierając nabór szkół do edycji na rok 2020 skontaktowali się z Państwem w pierwszej kolejności i poinformowali o oficjalnym rozpoczęciu naboru. W tym celu należy wypełnić krótki formularz. Skontaktujemy się z Państwem w na początku września 2019.
UWAGA: warto zostawić swoje dane, ponieważ liczba szkół, z którymi podejmiemy współpracę jest ograniczona i limit ten wynosi 70 zgłoszeń.


Czas trwania projektu Erasmus+ (tj. okres, w którym odbywają się wyjazdy wszystkich zainteresowanych mobilnością nauczycieli w szkole) to jeden rok lub dwa lata. Na etapie składania wniosku szkoła musi określić ten czas, gdyż w momencie otrzymania dofinansowania nie ma możliwości jego zmiany.


Wyjazdy nauczycieli i dyrektorow szkół możliwe są przez cały rok. Ze względu jednak na specyfikę pracy szkół najwięcej kursów odbywa się w okresie letnim i podczas zimowych ferii. Warto jednak rozważyć inne terminy wyjazdów - przynajmniej dla części kadry - gdyż wybór innych terminów zwiększa szanse na otrzymanie dofinansowania oraz bardziej międzynarodowy skład uczestników szkoleń.

Szkolenia trwają tydzień lub dwa tygodnie. Wszystkie kursy odbywają się za granicą w krajach UE. Wnioski o dofinansowanie składa się tylko raz w roku i szkoła może złożyć wniosek tylko raz w każdej turze.