Katalog kursów

kursy językowe
kursy metodyczne
CLIL
nowe technologie w nauczaniu
dla kadry zarządzającej
kursy języka biznesu
język + kultura i sztuka
język + gotowanie
inne kursy
Terminy wyjazdów

Terminy wyjazdów w ramach mobilności Erasmus Plus

Aktualnie prowadzimy nabór wniosków do edycji Erasmus+ 2019, w ramach której będzie można realizować wyjazdy zagraniczne w okresie lato 2019 do lato 2021.

Czas trwania projektu Erasmus+ (tj. okres, w którym odbywają się wyjazdy wszystkich zainteresowanych mobilnością nauczycieli w szkole) to jeden rok lub dwa lata. Na etapie składania wniosku szkoła musi określić ten czas, gdyż w momencie otrzymania dofinansowania nie ma możliwości jego zmiany.


Wyjazdy nauczycieli i dyrektorow szkół możliwe są przez cały rok. Ze względu jednak na specyfikę pracy szkół najwięcej kursów odbywa się w okresie letnim i podczas zimowych ferii. Warto jednak rozważyć inne terminy wyjazdów - przynajmniej dla części kadry - gdyż wybór innych terminów zwiększa szanse na otrzymanie dofinansowania oraz bardziej międzynarodowy skład uczestników szkoleń.

Szkolenia trwają tydzień lub dwa tygodnie. Wszystkie kursy odbywają się za granicą w krajach UE. Wnioski o dofinansowanie składa się tylko raz w roku i szkoła może złożyć wniosek tylko raz w każdej turze.


Ze uwagi na bardzo duże zainteresowanie nowym programem zachęcamy do zgłaszania szkół już na początku września 2018r. Niezobowiązujące wnioski wstępne można przesyłać do nas do 26 września 2018, zaś formalne zgłoszenia (deklaracje od nauczycieli) będą przyjmowane do 10 października 2018r.

UWAGA: przyjmowanie wniosków może zostać zakończone wcześniej, tj po otrzymaniu 60 pierwszych wniosków.